VALENTINOVO 15 GODINA
Autor: Nataša Miškov, 8. 2. 2015.

Prošla Valentinova- slike i novinski članci

Vesela je vijest da ove godine slavimo 15 godina naše posebne proslave Valentinova. Za neupućene- u taj dan Valentin i Valentina raznose poštu tj. Valentinovska pisma svim učenicima i nastavnicima u školi.Učenici prodaju svoje proizvode u znaku srca ,u humnitarne svrhe.Imaju poseban veseli , crveni "štand" i organizirana prodajna dežurstva u školi. Sve je veselo. Sve je crveno. Posvuda su srca. I ljubav. U petak, ne zaboravite.

Naš posebni običaj na Valentinovo doživio je 15 godina zahvaljujući učenicima i nastavnicima predvođenima  našom samozatajnom Lidijom Ivić, socijalom radnicom i dobrim duhom humanitrarnih i  drugih veselih akcija u školi. Pročitajte kako je naša učenica još davne  2008. opisala što se u našoj školi događa na Valentinovo.

U mojoj školi ovih dana je vladala prava «ljubavna» ludnica. Strka na hodnicima, kupnja na štandu, užurbanost,i zostanci sa satova samo su neki predznaci da se približava Valentinovo. U mojoj školi posebno slavimo Valentinovo. Ne slavimo ga kao druge škole samo s priredbom, već na drugi, posebniji i ljepši način. Naime, nekoliko mjeseci prije Valentinova sedmaši i osmaši se počinju pripremati za taj dan. Uz pomoć naše socijalne radnice gospođe Lidije, koja vodi sve to i pazi da sve prođe u redu, izrađujemo pisma i srckaste stvarčice koje poslije prodajemo na našem zajedničkom štandu poznatijem pod nazivom „Srckalica“. Svake godine sedmaši i osmaši ulože puno truda i ljubavi kako bi obradovali cijelu školu. U toj akciji sam sudjelovala i ja, i to već po drugi put. Zaista mi se svidjelo biti dio nečeg tako lijepog. . . . NASTAVAK POD OPŠIRNIJE

Josipa Ivanišević, VIII.a

Školska godina 2006./2007.

U mojoj školi ovih dana je vladala prava «ljubavna» ludnica. Strka na hodnicima, kupnja na štandu, užurbanost,i zostanci sa satova samo su neki predznaci da se približava Valentinovo. U mojoj školi posebno slavimo Valentinovo. Ne slavimo ga kao druge škole samo s priredbom, već na drugi, posebniji i ljepši način. Naime, nekoliko mjeseci prije Valentinova sedmaši i osmaši se počinju pripremati za taj dan. Uz pomoć naše socijalne radnice gospođe Lidije, koja vodi sve to i pazi da sve prođe u redu, izrađujemo pisma i srckaste stvarčice koje poslije prodajemo na našem zajedničkom štandu poznatijem pod nazivom „Srckalica“. Svake godine sedmaši i osmaši ulože puno truda i ljubavi kako bi obradovali cijelu školu. U toj akciji sam sudjelovala i ja, i to već po drugi put. Zaista mi se svidjelo biti dio nečeg tako lijepog. Družili smo se, veselili, ali najviše zabavljali, a na kraju smo prodavali sve što smo izradili na svom štandu. Tu smo za jednu kunu mogli kupiti pismo, i poslije ga poslati simpatiji ili prijatelju ili pak srce, ogrlicu, a našla se tu i koja ljubavna pjesma. Budući da sudjelujem u tome prodavajući  pisma i ostale lijepe stvari, vidjela sam koliko su djeca sretna kad kupe ili dobiju pismo ili srce od drage osobe. Osjetila sam toplinu jer sam razveselila djecu ali i odrasle. Drago mi je da sam sudjelovala u toj akciji i da sam pridonijela tome jer ove godine odlazim iz škole i više neću imati prilike osjećati se tako toplo za Valentinovo. Novac prikupljen prodajom uvijek odlazi u dobre ruke. Škola svaku godinu pokloni nekoj ustanovi dio novca dok drugi dio novca ostaje u školi te se učenicima, koji imaju novčanih problema, plaćaju ekskurzije tako da svatko tko je pridonio ovoj akciji može biti sretan jer je pomogao školskim kolegama. Međutim, tu nije kraj. Svake godine imamo Valentina i Valentinu koji po razredima podijele pisma učenicima. Tin i Tina uvijek budu osmaši jer ipak odlaze iz škole pa je njima prepuštena čast razvedravanja djece. Nakon podjele pisama i nakon što smo svi saznali tko se kome sviđa, odjurili smo na predstavu u školski hol. Svake godine predstava je sve bolja i bolja jer se svake godine učenici više potrude obradovati jedni druge. Pogledali smo predstavu nižih ali i viših razreda, i zaista, sve je lijepo i posebno tog dana. Uživali smo i veselili smo se ljubavnim pismima i srcima jer smo shvatili da je nekome ipak stalo do nas i da nas voli. Škola se tih dana tresla od učenika ali naši nastavnici i ravnatelj su popustili malo tih dana i dopustili nam da «poludimo» jer shvaćaju da je Valentinovo i da nas trese «ljubavna groznica». Svim nastavnicima i cijeloj školi hvala što nas trpe ovih dana. Sretno Valentinovo svim učenicima koji su obradovali ili pak bili obradovani ovih dana. Nek vas ljubavna sreća prati svako Valentinovo i nek treperi ljubav u vašim srcima! Mi, kao osmaši predajemo Srckalicu Vama, mlađima uz dobre želje i želimo da odrastate sa Srckalicom  kao što smo i mi odrastali uz nju.

Josipa Ivanišević, VIII.a

Školska godina 2006./2007.