SARA PIŠE
Autor: Nataša Miškov, 10. 2. 2016.

Sara Podrug, učenica 8. a razreda naše škole postala je kolumnistica Modre laste. (Bravo Sara!) Iz broja u broj najdugovječnijeg lista za mlade u Hrvatskoj možete čitati tekstove naše Sare. Sve je počelo u kolovozu 2015. kada je počela pisati blog, a onda je dobila ponudu da cijelu školsku godinu piše kolumnu za Modru lastu. Ona piše o svakodnevnim problemima koji muče svakog tinejdžera, iznosi svoje stavove i razmišljanja o životu. Mi nećemo prenositi tekstove iz Modre laste jer se nadamo da ćete ju uzeti u ruke i pročitati  kolumnu, ali ćemo objaviti Sarino razmišljanje o Malom princu, jednom od najljepših i najpoticajnijih likova svjetske književnosti.(POD VIŠE)

Što je Mali princ naučio na svom putovanju?

Putovanje Malog princa trajalo je godinu dana. Tijekom toga putovanja on je upoznao mnogo ljudi te je naučio mnogo životnih lekcija. Ona najvrjednija glasi: „Dobro se samo srcem vidi, bitno je očima nevidljivo.“

Mislim da je to lijepa poruka koju bismo svi mi trebali više prakticirati, a ne se sjetiti je samo u nekome teškome trenutku. Mali princ je bio mudar, iako je bio mlad. On je osoba na koju se treba ugledati zato što je: ljubazan, mudar, maštovit, u duši je dijete i jako je radoznao. Na svome putovanju on je naučio mnogo toga, a ja sam se čitajući često znala zamisliti nad nekim stvarima i pojmovima iz knjige pa prema tome mislim da me je ova knjiga naučila dosta toga.

Svi ljudi koje je Mali princ susreo bili su zauzeti poslom i život im je, mogli bismo reći, procurio kao pijesak kroz prste. Primjer za to su zvjezdoznanac, zemljopisac  i svi ostali. Njihova je greška što samo odrađuju obveze, žive da rade i ne mare ni za što drugo. Zaboravili su što to znači dijete, biti kreativan i pun snova. Iz njihovih priča ja sam izvukla vlastitu pouku, a ona glasi: „ Ne smijemo ispunjavati život danima, nego bismo trebali dane ispunjavati životom.“

Želim biti  kao Mali princ. Biti nesebična, ljubazna, dobra, mudra i jednog dana bih željela pronaći svoju ružu jer je u tome smisao života.