DOGAĐAJI U ŠKOLI
Autor: Nataša Miškov, 15. 3. 2018.

Čestitamo našim gimnastičarkama Niki Guini, Josipi Zorić, Mari Zorić, Luciji Brajković i Luciji Sunara i njihovoj nastavnici Josipi Petrić na gimnastičkim uspjesima na završnici državnog prvenstva

HANDS IN HANDS

Učenice Petra Brkičić i Tonka Krička su s učiteljicama Natašom Jurić Stanković i Jelenom Buđanec  . sudjelovale na 4. međunarodnim aktivnostima učenja i podučavanja (u okviru dvogodišnjeg Erasmus + projekta „Hands in Hands“) koje su se od 5. do 9. ožujka održale u rumunjskom gradu Satu Mareu. Organizator aktivnosti bila je partnerska škola Scoala Gimnaziala „Lucian Blaga“.                                                                                                                                                Tijekom boravka u Rumunjskoj učenici i učitelji upoznali su se s rumunjskim obrazovnim sustavom, tradicijom, kulturom i poviješću. Sudjelovali su u različitim radionicama i aktivnostima vezanim uz učenje i podučavanje kroz igru. Učenici su učili o dječjim pravima, natjecali su u sportskim aktivnostima u internacionalnim timovima, obilježili Međunarodni dan žena povodom kojeg su domaćini pripremili svečanu priredbu.  Rumunjsku su upoznali putujući do granice s Ukrajinom. Posjetili su tvornicu čokolade, mjesto Vama poznato po lončarskoj tradiciji dugoj 2000 godina, etnografski muzej u Negresti Oasu, područje Maramureş, Memorijalni centar žrtava komunizma  i grad Baia Mare.  Domaćini su se potrudili da aktivnosti budu poučne i zabavne. Naše učenice i učiteljice vratile su se s putovanja s mnogo lijepih sjećanja.

SPORT

-Muška rukometna ekipa i prof. Erak pobjednici su gradskog turnira u rukometu održanog 12.3. i  odlaze na  na županijsko natjecanje

-Državna poluzavršnica natjecanja u stolnom tenisu održala se je u Dubrovniku u utor ak,6.ožujka u OŠ Mokošica.Krenuli smo izŠibenika u5.30 sati zajedno sa drugim predstavnicima naše županije, OŠ Petra Krešimira  za učenice, OŠ Tina Ujevića za učenike  Ekonomska za ùčenice i Gimnazija za učenike. Naše učenice osvojile su treće mjesto.Čestitke ekipi u sastavu Marta Miškić,Franka Miškić ,Antea Juras,Tea Krečak

LIDRANO

Nika Guina, Petra Maretić, Dora Miljas, Gabriela Mijić, Marta Šantić, Jakov Badžim, Bruno Helez, Angelo Miletić i Šimun Šupe, učenici 7. a razreda i članovi dramske skupine, sudjelovat će od 19. do 21. ožujka 2018. godine na Državnoj smotri LiDraNo u Primoštenu s dramsko-scenskom igrom Igra. Ovu zanimljivu predstavu neverbalnog kazališta o osamljenoj djeci koja traže prijatelje i pažnju roditelja odabrala je na Županijskoj smotri održanoj u našoj školi državna izbornica kao najbolju iz Šibensko-kninske županije. Voditeljica dramske skupine je Nataša Jurić Stanković.

Za Državnu smotru bio je predložen i literarni rad Kornati od sunca, zvijezda i stijena Brune Periše, učenice 7. b razreda.