SVE O DANU ŠKOLE
Autor: Nataša Miškov, 1. 6. 2011.

Škola u novom ruhu

U petak , 27. 5.  održali smo prezentacije radionica na kojima smo sudjelovali tjedan prije. Pogledajte reklamu o školi. Ostatak filmova moramo još urediti pa ćemo ih pokazati.  Najvidljivi uspjeh postigla je akcija oslikavanja ulaznih vrata škole nakon koje nam škola izgleda veselo i poletno  . Zahvaljujemo  učenicima , prof. Antoniju Paškovu  , uč. Ivani Babačić, domarima škole i ostalima koji su se iskazali u akciji. Naravno , za to vrijeme su ostali učenici i nastavnici marljivo radili u svojim radionicama. Pročitajte!

REKLAMA

Profesorica Hamida Šarić i njeni učenici izradili su reklamu o školi. Reklamu su snimali Matija Stipaničev,  Hrvoje Jakšić, Nikolina Perisić, Ana Karađole, Ivan Tošić, Antonela Zoričić, Kata Bujas i Kristina Ercegovac. Za montažu su zaslužni Tomislav Jukica i Ivan Tošić.

Pogledajte i film o radionicama koji su snimili i montirali Roko Bijelić, Josip Mrđen, Niko Perković . Fotografije  koje smo objavili u fotogaleriji snimile su Danijela Grubišić, Lucija Šarić i Marta Anđela Škugor.

FILM O RADIONICAMA

Učenici  od prvog do četvrtog razreda radili su  u brojnim radionicama i uljepšali školu svojim veselim radovima. Zajednička tema  su im bile biljke i životinje našeg kraja. Pogledajte film o njihovim radovima.

RADIONICE 1.-4. RAZ.

RADIONICE:

Većina nižih  razreda  imala je  zajedničku temu o dalmatinskom ljekovitom bilju. Brali su, slikali , oslikavali salvetnom tehnikom, sušili , kuhali čajeve od raznih ljekovitih biljaka. Neki su radijee izabrali ribe kojima se hranimo.

Hrvatski jezik  se podijelio, dio učenika je snimao reklamu o školi, dio  je radio u enigmatskoj radionici, dio se bavio dramskim improvizacijama.

Svirajući s radošću učenici su pripremali nastup za Dan škole.

Tema koju su obrađivali učenici u radionici stranih jezika (engleski, talijanski, poljski, mađarski) bila je Language Diversity.

Iz geografije  učenici su učili o marikulturi šibenskog akvatorija.

Povjesničari su bili zainteresirani za grbove šibenskih obitelji.

Vjeroučiteljice su pripremile herbarij biljaka koje se spominju u Bibliji.

Zaljubljenici  sporta igrali su odbojku, dok je dio njih, na opću radost , zadovoljstvo i pohvalu očistio okoliš sportske dvorane.

Biološku raznolikost su, naravno, proučavali biolozi.

Razne pokuse iz fizike rješavali su fizičari. U tehničkoj radionici učenici su izrađivali radove iz svih područja tehnike.  Matematičke igre i mozgalice proučavali su sretnici s razvijenom matematičkom stranom mozga.

U knjižnici smo razmišljali o jednakosti i različitosti. Time su se bavili i učenici razreda s posebnim potrebama.

Na informatici smo proučavali GIMP program za obradu fotografije.

Oni učenici koji se nisu mogli odlučiti u koju bi se radionicu uključili, dospjeli su u knjižnicu na jocker radionicu.

Sve su brižno snimili snimatelji. Oni su i montirali film koji ćete uskoro imati prilike vidjeti. Kamerom su snimali Roko Bijelić Josip Mrđen i Niko Perković, a fotografije koje ćete moći pogledati u fotoalbumu snimale su  Danijela Grubišić, Lucija Šarić i Marta Anđela Škugor.

Reklamu su snimili Matija Stipaničev, Hrvoje Jakšić; Nikolina Perisić, Ana Karađole, Ivan Tošić, Antonela Zoričić; Kata Bujas i Kristina Ercegovac. Osmislili su je i montirali Tomislav Jukica i Ivan Tošić.