PREHRANA I FINANCIRANJE DODATNIH MATERIJALA
Autor: Nataša Miškov, 23. 8. 2021.

OBAVIJEST RODITELJIMA/STARATELJIMA

“Osiguravanje školske prehrane za djecu u riziku od siromaštva

(školska godina 2021. – 2022.)”

Poštovani roditelji/staratelji,

I u ovoj školskoj godini Grad Šibenik u partnerstvu s osnovnim školama  iz sredstava Fonda europske pomoći za najpotrebitije (FEAD) nastoji osigurati besplatnu prehranu određenim kategorijama učenika.

Kriteriji za ostvarivanje prava na besplatnu školsku marendu u školskoj godini 2021./2022. navedeni su u tablici.

KRITERIJI

POTREBNA DOKUMENTACIJA

1. Djeca iz obitelji koje su korisnici  prava na doplatak za djecu

-          Važeće rješenje HZMO-a o priznavanju prava na doplatak za djecu.

-     Potvrda HZMO-a o isplaćenom doplatku za djecu.

• Uvjerenje HZMO-a o priznatom pravu na

doplatak za djecu.

• Potvrda o visini dohotka i primitka Porezne

uprave iz koje je vidljiva isplata dječjeg doplatka.

• Važeće rješenje o priznavanju prava

na doplatak za djecu izdano od strane nadležne inozemne institucije i pisana izjava korisnika doplatka da ukupni dohodak ostvaren u prethodnoj kalendarskoj godini po članu kućanstva mjesečno ne prelazi 70 % proračunske osnovice, odnosno ne prelazi iznos od 2.328,20 kuna

(dovoljno je priložiti jedan od navedenih dokumenata o  doplatku koji se treba odnositi se na pravo ostvareno u ovoj godini).

1. Djeca iz obitelji u riziku od siromaštva, koja se po procjeni djelatnika škole ili centra za socijalnu skrb, nalaze u nepovoljnim osobnim, socijalnim i materijalnim okolnostima, a razlog nije činjenica da su iz jednoroditeljskih obitelji

- Mišljenje/Izjava školskog pedagoga, učitelja, ravnatelja škole, socijalnog radnika ili druge stručne osobe upućene u nepovoljne životne prilike učenika

Molimo  roditelje/ skrbnike čija djeca ostvaruju pravo na financiranje školske marende po navedenom kriteriju da ispune obrazac izjave/prijave (ukoliko ste roditelj više djece polaznika naše škole izjava se  ispunjava  za svako dijete posebno) te ga zajedno sa dokaznom dokumentacijom (jedna potvrda ili rješenje dovoljni su za više djece)  dostave dežurnim djelatnicima na porti  škole. Dokumentaciju je potrebno dostaviti u školu  najkasnije  do petka,  3. 9. 2021. godine.

Napomena:

Ukoliko niste u mogućnosti preuzeti obrazac izjave sa stranice škole isti će vam biti dostupan kod dežurnih djelatnika na porti škole.

R a v n a t e lj i c a,

Žana Lasinović Klarić, prof.

DODATNI MATERIJALI

FINANCIRANJE DRUGIH OBRAZOVNIH MATERIJALA UČENICIMA OSNOVNIH ŠKOLA  IZ SREDSTAVA GRADA ŠIBENIKA

Grad Šibenik osigurao je novac za pomoć roditeljima osnovaca u  nabavi radnih bilježnica i drugog obrazovnog materijala. Planirana sredstva za tu namjenu iznose 383 tisuće kuna.

Pravo na jednokratnu novčanu pomoć za nabavu radnih bilježnica i drugog obrazovnog materijala ostvaruju korisnici dječjeg doplatka isključivo s prebivalištem na području Grada Šibenika.  Odnosi se na svu uzdržavanu djecu - učenike osnovnih škola Grada Šibenika (ukoliko to pravo ne ostvaruju po drugoj osnovi) – priopćeno je iz gradske uprave. Jednokratna novčana pomoć za nabavu radnih bilježnica i drugog obrazovnog materijala iznosi 300 kuna po uzdržavanom učeniku/ci od 1. do 4. razreda, odnosno 500 kuna po uzdržavanom učeniku/ci od 5. do 8. razreda, a potrebna dokazna dokumentacija i svi detalji biti će navedeni u samom javnom pozivu koji će se objaviti na stranicama Grada Šibenika početkom nastavne godine, odnosno 6. rujna 2021. godine.

FINANCIRANJE DRUGIH OBRAZOVNIH MATERIJALA UČENICIMA OSNOVNIH ŠKOLA  IZ SREDSTAVA DRŽAVNOG PRORAČUNA

Za učenike osnovnih škola čije su obitelji korisnici  zajamčene minimalne naknade iz sredstava Državnog proračuna osigurano je financiranje drugih obrazovnih materijala.  Korisnici naknade dužni su centrima za socijalnu skrb dostaviti potvrdu da u školskoj godini 2021./2022. po prvi put polaze određeni razred. Učenici s područja jedinica lokalne samouprave koje će za školsku godinu 2021./2022. osigurati nabavu drugih obrazovnih materijala, a primaju dječji doplatak, ne mogu ostvariti pravo na naknadu pri centru za socijalnu skrb.

NAPOMENA:

Učenici mogu ostvariti pravo na druge obrazovne materijale samo po jednoj osnovi. Budući da će  Grad Šibenik financirati druge obrazovne materijale učenicima čije su obitelji korisnici dječjeg doplatka,  iz sredstava Državnog proračuna financirati će se nabavka drugih obrazovnih materijala samo onim korisnicima zajamčene minimalne naknade koji ne primaju dječji doplatak.