PROJEKT “POVRATAK U ZELENU BUDUĆNOST – ŽIVOT S KRKOM I UZ NJU JUČER, DANAS I SUTRA”
Autor: Jelena Buđanec, 24. 1. 2022.

Zajednički projekt Javne ustanove Nacionalni park “Krka” i OŠ Petra Krešimira IV.

Iznimno smo zadovoljni što je Ministarstvo znanosti i obrazovanja, nakon prosudbe projekata prijavljenih na Poziv za financiranje projekata u sklopu izvannastavnih aktivnosti osnovnih i srednjih škola te učeničkih domova u školskoj godini 2021./2022., među ostalim projektima, odabralo i partnerski projekt naše škole i Javne ustanove Nacionalni park “Krka”.
     Tijekom provedbe projekta POVRATAK U ZELENU BUDUĆNOST – ŽIVOT S KRKOM I UZ NJU JUČER, DANAS I SUTRA naglasak će biti na provedbi i razvijanju školskih izvannastavnih aktivnosti koje će biti usmjerene na sveobuhvatno i interdisciplinarno proučavanje Nacionalnog parka „Krka”. Cilj izvannastavnih aktivnosti je razvijanje interesa za proučavanjem i očuvanjem prirodne i kulturno-povijesne baštine  Nacionalnog parka „Krka” te proučavanjem NP „Krka” kao osnove za dalje promišljanje i djelovanje u okviru ekološkog i održivog razvoja zajednice: promicanje svijesti o pozitivnom djelovanju u okviru klimatskih promjena, razvijanje svijesti o važnosti ekologije i održivog razvija i djelovanja unutar ovih kategorija, razvijanje interesa za poznavanjem geografskih obilježja zavičaja i njegove kulturno-povijesne baštine; kreativno izražavanje učenika potaknuto proučavanjem Krke; razvijanje interesa za boravkom u prirodi i sportskim aktivnostima; profesionalna orijentacija učenika.  Provodit će se radionice, istraživanja, edukacije, predavanja, terenska nastava iz svih nastavnih predmeta, a u njih bi bili uključeni učenici od 1. do 8. razreda, djelatnici škole i djelatnici NP „Krka”. Učenici će, aktivno sudjelujući u projektnoj, istraživačkoj i radioničkoj nastavi, razviti različite kompetencije koje će ih potaknuti na cjeloživotno učenje. U okviru projekta namjeravamo urediti i „Mediteranski vrt autohtonih biljnih vrsta” te ozeleniti prostor škole.
     S uvodnim aktivnostima počinjemo od 24. siječnja, u tjednu kada Nacionalni park „Krka” slavi svoj 37. rođendan. O svemu što budemo radili i projektnim rezultatima izvješćivat ćemo vas na našoj web stranici.

PROUČITE KRKU S NAMA I UŽIVAJTE U NJENOJ LJEPOTI!